آشنایی با کشور میزبان

آشنایی با کشور میزبانسوئد،کشوری است در شمال اروپا در شبه‌جزیره اسکاندیناوی ازغرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک واز جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌است.پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور شهر استکهلم است.

سوئد با مساحت (۴۴۹٬۹۶۴کیلومتر مربع، چهارمین کشوربزرگ اروپا (ششمین کشور بزرگ اروپا با احتساب روسیه و ترکیه از نظر مساحت می‌باشد. این کشور با تعداد ۲۱نفر در هر کیلومتر مربع از تراکم جمعیت پایینی برخوردار است که بیشتر این جمعیت نیز درجنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از ۸۵٪مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌کنند.کشور سوئد از حکومت مشروطه برخوردار بوده و دولت به شکل پارلمانی اداره می‌گردد. پادشاه دراین کشور مقامی تشریفاتی است وکشور توسط نخست وزیر اداره می‌شود.


رتبه‌بندی دانشگاه‌های سوئد

در کشور سوئد رتبه تمامی دانشگاه‌ها تقريباً يکسان است.  امّا بين دانشگاه‌های مختلف، تفاوتهايی در مورد رشته‌هايی که ارائه می‌کنند و يا زمينه‌های تحقيقاتی وجود دارد. تفاوت ديگری که دانشگاه‌های مختلف با يکديگر دارند، بدليل محل قرار گيری آنها و وجود شرکتها و مراکز صنعتی دراطراف آنهاست (البته اکثردانشگاه‌ها در سوئد درنزديکی مراکز صنعتی قرار دارند). تمامی دانشگاه‌های سوئد، مجهز به تمامی تجهيزات پيشرفته علمی مورد نيازشان هستند.


دانشگاه‌ های سوئد

دانشگاه‌های سوئد از نظر رتبه‌بندی تقريباً يکسان هستند، امّا از نظر ساير فاکتورهايی که برای دانشجويان مهم است، بايکديگرفرق می‌کنند. فاکتورهايی که از نظر يک دانشجوی خارجی می‌تواند مهم باشد، می‌تواند شامل محل قرار گرفتن دانشگاه، تعداد دانشجويان خارجی، گوناگونی رشته‌های ارائه شده و غيره است.

دانشگاه‌هايی که در سوئد شهرت خاصی دارند، عبارتند از:


Royal Institute of Technology in Stockholm

مکان قرارگرفتن دانشگاه در پايتخت سوئد وتوجه دانشجويان به دليل وجود رشته‌های متنوع فنی وتکنولوژيکی.


Karolinska Institutet in Stockholm

معتبرترين دانشگاه پزشکی سوئد است (اين دانشگاه هر سال برنده جايزه نوبل پزشکی را انتخاب می‌کند)و رشته biomedicine درآن در رتبه سوم در دنيا است.


Umeå University in Umeå

دپارتمان فضايی اين دانشگاه نيز معروف است.
تاریخ های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

پوستر کنفرانس

امکان نمایه و چاپ مقالات در: