دانشگاه های سوئد

دانشگاه های سوئد

                                                         

                        دانشگاه استکهلم Stockholms universitet

دانشگاه استکهلم دانشگاهی دولتی درشهر استکهلم سوئد است. این دانشگاه بیش از ۲۷،۵۰۰دانشجو در چهار دانشکده دارد و یکی ازبزرگترین دانشگاههای اسکاندیناوی است. این موسسه به کرات به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان شناخته شده‌است. عنوان دانشگاه در سال ۱۹۶۰ به این موسسه اعطا شد و بنابراین چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد محسوب می‌شود. دانشگاه استکهلم در پایتخت کشور سوئد قرار گرفته و حوزه مرکزی برای آموزش تحصیلات عالی تکمیلی و پژوهشی در رشته‌های حقوق، علوم طبیعی، علوم اجتماعی،و کانونی برای ایفای نقش پژوهشگران بین‌المللی است. دانشگاه استکلهم یکی ازبزرگترین دانشگاه‌های سوئد و یکی از بزرگترین کارفرماها در پایتخت کشور است. مردم بسیاری از ملیت‌های گوناگون، با تماس در سراسر جهان در آفرینش جوی بین‌المللی در دانشگاه استکهلم کمک می‌کنند. کلاس‌های دانشگاه استکهلم از تجهیزات کامل برخوردار بوده،سالن‌های سخنرانی و سالن اجتماعات «مّگنا» نام سالن کنفرانس دانشگاه است که مجهزبه دستگاه‌های مدرن ترجمه همزمان است. از این رو سالنی است که سخنرانی‌های برندگان جوایز نوبل در آن برگزار می‌گردد. دانشگاه استکهلم برای خدمتگزاران دولتی و حکومتیدر سراسر دنیا که در زمینه‌های مختلف مشغول به کارند براساس نیازهای ویژهٔ حرفه‌ایدر رشته‌های دلخواه و مورد نیاز شان طبق سفارش و مشخصات درخواست شده در دوره‌هایمختلف مدیریت رهبری و زمامداری آموزش عالی می‌دهد.

                                                                             

                                                  

                                 دانشگاه صنعتی چالمرز Chalmers tekniska högskola

دانشگاه صنعتی چالمرز دانشگاهی فنی،در جنوب غربی کشور سوئد در شهر بندری یوتبوری است که کار آن بر تحقیقات و تحصیل دررشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری بنا نهاده شده‌است و از معتبرتریندانشگاه‌های فنی اروپا به شمار می‌رود. حدود ۴۰ درصد مهندسین سوئدی دانش آموخته این دانشگاه هستند. ایندانشگاه در سال ۱۸۲۹ به کمک پول اهدا شده از طرف ویلیامچالمرز تاسیس شد. چالمرز یکی از سه دانشگاهی در سوئداست که به نام یک شخص نامگذاری شده‌اند. دو دانشگاه دیگر عبارتند از انستیتویکارولینسکا استکهلم و دانشگاه لینائوس در اسملاند. چالمرز تا سال ۱۹۳۷ به عنوان یک دانشگاه خصوصی اداره می‌شد و بعد از آن تا سال ۱۹۹۴ به دولت واگذار شد و مجدداً از این سال تا امروز به عنوان یکدانشگاه خصوصی اداره می‌گردد. این دانشگاه در حال حاضر دارای حدود ۱۱۰۰۰دانشجو است که حدود ۴۰ درصد آنها در مقطع فوق لیسانس غیر سوئدی هستند.از سال ۲۰۰۷ تمام رشته‌های مقطع فوق لیسانس (که بالغ بر ۵۰ رشته می‌باشد) به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

  

  دانشگاه لینه Linnaeus University

دانشگاه لینه یکی از جدیدترین موسساتآموزش عالی سوئد است. این دانشگاه در سال 2010از ادغام دانشگاه کالمار و دانشگاهواکسیو با هم  تشکیل شده است. این دانشگاه قطعا قدیمی ترین در سوئد نیست امایکی از مدرن ترین دانشگاه های این کشور است. در حال حاضر حدود 31،000 دانشجو دربرنامه 150 رشته و 2000 دوره های تک موضوعی مشغول به تحصیل هستند. کیفیت بالای ایندانشگاه در تحقیقات تاثیر زیادی در هر دو سطح ملی و بین المللی دارد.

                                                             


                                          دانشگاه اربرو Örebro University

دانشگاه اربرو یک دانشگاه دولتی درسوئد است. تحصیلات دانشگاهی از دهه ی 60 میلادی در این دانشگاه آغاز شده، در اینکالج دانشگاه 3 نهاد دیگر آموزشی نیز گنجانده شدند که عبارتند از :سمینار آموزش،کالج ورزشی و کالج کار اجتماعی. از طرف دولت سوئد، این دانشگاه، دوازدهمین دانشگاهسوئد در سال 1999 اعلام گردید. اربرو در جمع دانشگاه های پزشکی رتبه هفتم را درسوئد به خود اختصاص داده است.

                                                                   

                                                                

                                    دانشگاه لولئو   Luleå University of Technology

دانشگاه فنی لولئو جزو 15 دانشگاهبرتر سوئد میباشد و وزارت علوم این دانشگاه را جزو دانشگاه های ممتاز دسته بندیکرده است.این دانشگاه در 1 ژانویه 1971 تاسیس شده است و در سال 1997 مورد تاییددولت سوئد قرار گرفته است.

 

 

                                                           


     

                                                              

                                دانشگاه کارلستد Karlstad University

دانشگاه کارلستد جزو دانشگاه هایدولتی سوئد می باشد که در سال 1977 تاسیس و در سال 1999 مورد تایید دولت سوئدگردید. در ابتدا این دانشگاه یکی از شعب دانشگاه گوتنبرگ بود. این دانشگاه شامل 20برنامه و 800 رشته در علوم انسانی، مطالعات اجتماعی، علوم، فن آوری، آموزش، مراقبتهای بهداشتی و هنر می باشد. در حال حاضر دارای 12500 دانشجو و 1200 کارمند و استاداست.

 

                                                                    

 

 

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد Swedish University of AgriculturalSciences

دانشگاه علوم کشاورزی سوئد (SLU) بزرگترین دانشگاه و موسسه تحقیقاتی علوم کشاورزی ومنابع طبیعیدر اسکاندیناوی است. هرچند که دفتر مرکزی آن در اوپسالا واقع شده اما پردیسهایمتعدد آن در سراسر سوئد از جمله آلنارپ، اسکارا،لوما و اومئا آنرا به گسترده تریندانشگاه و مرکز تحقیقاتی این کشور بدل کرده‌است. بر خلاف دانشگاه‌های دولتی درسوئد، بودجه آن از طریق وزارت کشاورزی تامین می‌شود.  این دانشگاه دارای چهاردانشکده‌است:

 دانشکده باغ آرایی، باغبانی وعلومکشاورزی                                    دانشکده دامپزشکی و علوم دامی

 دانشکدهمنابع طبیعی و علومکشاورزی                                          دانشکده جنگلداری

در سال ۲۰۰۵، این دانشگاه حدود ۳۰۰۰کارمند، ۳۵۰۰ دانش آموز در مقطع کارشناسی و ۷۷۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا داشته‌است. در سال ۲۰۰۷ در رتبه بندی علمی دانشگاههای جهان، SLU رتبه۵-۹ در سوئد، ۸۱-۱۲۳ در اروپا و در جهان ۲۰۳-۳۰۴قرار گرفت.

 

تاریخ های مهم

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت ارسال مقاله و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

پوستر کنفرانس

امکان نمایه و چاپ مقالات در: